Past Membership of Honors and Awards Committee

Appointed Members of the Honors and Awards Committee, AY19-20

Representing

Term ending 2020

Term ending 2021
College of Arts, Letters, and Sciences Zachary Hagins  Naoki Hakutani
College of Business Gary Geisler  Stephanie Farewell
College of Education and Health Professions Melissa Reeves (1st Committee Caller) Nancy Hamilton
College of Social Sciences and Communications Rachel Tenniel David Briscoe
Donaghey College of Engineering and Information Technology Vacant Vacant
Bowen School of Law  Lindsay Gustafson  Ranko Oliver
Alumnus/Alumna
Vacant
Vacant
 None
Student Government Association
Vacant
Vacant
 None
Graduate Student Association Vacant  None
Ex officio Members (all with vote)
Position Represented
representative of the Graduate School TBD
Appointed Members of the Honors and Awards Committee, AY17-18

Representing

Term ending 2019

Term ending 2018
College of Arts, Letters, and Sciences  Jeffrey Condran  Zachary Hagins
College of Business  Stephanie Farewell  Gary Geisler
College of Education and Health Professions  Jessica Locke  Melissa Reeves
College of Social Sciences and Communications  Molly Smith  Rachel Tenniel
Donaghey College of Engineering and Information Technology  Josh Spinler  Jin Lee
Bowen School of Law  Michael Flannery  Lindsey Gustafson (first meeting caller)
Alumnus/Alumna  None
Vacant
Vacant
Student Government Association  None
Vacant
Vacant
Graduate Student Association  None  Vacant
Ex officio Members (all with vote)
Position Represented
representative of the Graduate School TBD

Appointed Members of the Honors and Awards Committee, AY16-17

Representing

Terms ending 2017

College of Arts, Letters, and Sciences
Qingfang He
William Marshall
College of Business
Gary Geisler
Stephanie Farewell
College of Education and Health Professions
Nancy Hamilton
Melissa Reeves
College of Social Sciences and Communications
Rachel Tenniel
Vacant
Donaghey College of Engineering and Information Technology
Nick Jovanovic
Jin Lee
Bowen School of Law
Lindsey Gustafson (chair)
Michael Flannery
Alumnus/Alumna
Paul Nolte
Vacant
Student Government Association
Lottie Richardson
McKenzi Baker
Graduate Student Association  Trigun Maroo
Ex officio Members (all with vote)
Position Represented
representative of the Graduate School TBD

 

Appointed Members of the Honors and Awards Committee, AY15-16

Representing

Terms ending 2016

College of Arts, Letters, and Sciences
Linda Holzer
Lawrence Smith
College of Business
Cynthia Johnson
Stephanie Farewell
College of Education and Health Professions
Nancy Hamilton
Debra Rerup
College of Social Sciences and Communications
Cindy Nahrwold
Lisa Sherwin
Donaghey College of Engineering and Information Technology
Nick Jovanovic
David Luneau
Bowen School of Law
Lindsey Gustafson
Michael Flannery
Alumnus/Alumna
Ivan Hudson
Paul Nolte
Student Government Association
Sherice Hollister
Neden Yacine
Graduate Student Association Vacant

 

Appointed Members of the Honors and Awards Committee, AY14-15
If you have new information or spot errors, please e-mail them to Andrew Wright or Beth McMillan.

Representing

Terms ending 2015

College of Arts, Letters, and Sciences
Linda Holzer
Tar-pin Chin
College of Business 
Cynthia Johnson
Stephanie Farewell
College of Education and Health Professions 
Karina Clemmons
Debra Rerup
College of Social Sciences and Communications 
Cindy Nahrwold
Katy King
Donaghey College of Engineering and Information Technology 
Nick Jovanovic (chair)
Coskun Bayrak
Bowen School of Law
Lindsey Gustafson
Michael Flannery
Alumnus/Alumna
Libby Smith
Scott Gordon
Student Government Association
Aaron Lazenby
Micah Parker
Graduate Student Association
Jacob Laan